تکنولوژی واقعیت افزوده

AUGMENTED REALITY (AR)

واقعیت افزوده (Augmented Reality) یکی از جدیدترین فناوری های روز دنیا بوده و شاید به جرات بتوان گفت انقلابی در عرصه تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات می باشد.

AR لایه دیجیتالی از محتوا است که از زاویه دید دوربین موبایل، تبلت، وب کم، عینک و ... روی دید کاربر قرار می گیرد و به این طریق اطلاعات و یا اشیاء جدیدی را به محیط واقعی اضافه می کند. این لایه در مواردی می تواند در تعامل با کاربر باشد و دستوراتی را از محیط واقعی دریافت نماید.

در واقعیت افزوده بخشی از اطلاعاتی که کاربر درک می کند، در دنیای واقعی وجود دارند و بخشی توسط کامپیوتر ساخته شده اند. واقعیت افزوده که به اختصار AR نامیده می شود، در عمل چیزی نیست جز تماشای یک پدیده در دنیای واقعی که به آن اطلاعات دیداری، شنیداری و مکانی)اطلاعات برخواسته از GPS) افزوده شده است.

واقعیت افزوده محصول ارتباط دو جهان واقعی و جهان رسانه ای با یکدیگر است.

واقعیت افزوده رایان فناوری پردازش

 

لایار (به انگلیسی: Layar) یک شرکت هلندی مستقر در آمستردام می‌باشد، که در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد. در این شرکت یک مرورگر موبایل با نام لایر ساخته شد. این مرورگر با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده به کاربران امکان یافتن اشیای گوناگون را می‌دهد.

در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۱۰، انجمن دنیای اقتصاد، این شرکت را به عنوان پیشگام تکنولوژی در سال ۲۰۱۱ معرفی کرد.

تکنولوژی:

این مرورگر از دستگاه‌های زیر استفاده می‌کند:

•دوربین داخلی

•قطب‌نما

•جی‌پی‌اس

•شتاب‌سنج

برای تشخیص موقعیت و زاویه دید کاربر از این دستگاه‌ها باهم استفاده می‌شوند. از موقعیت جغرافیایی، انواع مختلفی از داده‌ها بر روی نمای دوربین قرار می‌گیرد، مانند قرار دادن یک لایهٔ اضافه.

Layar  نرم افزاری است که با اسکن محیط اطراف از طریق دوربین دستگاه و پردازش تصویر، به استخراج اطلاعات مرتبط در اینترنت می پردازد و آنها را در لایه ای اضافی بر روی تصویر نمایش می دهد. این نرم افزار می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات و نکات آموزنده از اجسام و مکان های مختلف را از سراسر جهان در گوشی و تبلت اندرویدی خود داشته باشید.  نرم افزار محبوب واقعیت افزوده برای در اختیار گذاشتن اطلاعات از اجسام و مکان های مختلف برای شما است. نرم افزار از اینترنت، جی پی اس و دوربین دستگاه اندرویدی شما استفاده می کند.

به عنوان مثال شما می توانید در مکان های مختلف از طریق این نرم افزار دوربین خود را در نمایی نگه دارید تا نرم افزار، رستوران ها، مکان های تفریحی، تاریخی و… را در صفحه نمایش برای شما علامت گذاری کند و فاصله شما تا آن مکان را نیز مشخص کند. نرم افزار از رابط کاربری مناسبی برخوردار است و جدا از نمایش اطلاعات مکان ها، اجسام را نیز پشتیبانی کرده و به شما اطلاعاتی در این رابطه می دهد . می توانید بر روی مجله، کتاب، تصویر و… نیز دوربین را نگه دارید تا نرم افزار اطلاعات آن را در اختیار شما قرار دهد؛ اطلاعاتی نظیر تاریخ انتشار، نام و… ، امکان اشتراک گذاری و ذخیره سازی در بخش علاقه مندی ها نیز در نرم افزار وجود دارد.

واقعیت افزوده لایر رایان فناوری پردازشواقعیت افزوده ar

صفحات پر بازدید:

کارت ویزیت هوشمند

فناوری ar

طراحی وب سایت

بهینه سازی وب سایت

همایش ازدواج

نمونه کارهای طراحی وب سایت

نمونه کارهای سئو و بهینه سازی وب سایت

واقعیت افزوده